Bojíte se zodpovědnosti pořídit si vlastního koně?


Mít vlastního koně je radost, ale určitě i starost. Kromě finančních nároků k vlastnictví koně rozhodně patří časová náročnost. Koně nezajímá, jestli zrovna marodíte, jste na služební cestě nebo prostě už fyzicky nestíháte.Bojíte se zodpovědnosti pořídit si vlastního koně?

Bojíte se zodpovědnosti pořídit si vlastního koně?

Mít vlastního koně je radost, ale určitě i starost. Kromě finančních nároků k vlastnictví koně rozhodně patří časová náročnost. Koně nezajímá, jestli zrovna marodíte, jste na služební cestě nebo prostě už fyzicky nestíháte.

Pokud máte dostatek financí, můžete dát koně do ustájení, kde se Vám o něj postarají. Pokud máte více peněz, dokonce si můžete zaplatit někoho, kdo Vám koně bude jezdit a absolvuje s ním třeba nějaké závody. Takových ovšem bude asi méně. Proto se budeme věnovat těm, kteří mají koně jako mazlíka, nebo o něm takto uvažují, ale ještě se neodhodlali.

Pokud máte už koníka vybraného, nebo vybíráte a pořád váháte, zda to zvládnete, zkuste si pohrát s myšlenkou pronájmu. Ať už ve verzi, pronajmu svého koně, nebo naopak, pronajmu si koně já. Pokud jste ještě ve fázi před koupí, tak na ujištěnou je opravdu skvělá možnost pronájmu koně. Mrkněte na inzertní weby a třeba se Vám povede i možnost pronájmu koně v těsné blízkosti Vašeho bydliště.

Vše je o lidech, takže jak si s majitelem domluvíte podmínky, je jen na Vás dvou. Bezpečně si tedy můžete vyzkoušet, zda na koně stačíte, jak fyzicky, tak psychicky a hlavně finančně. V praxi zjistíte, kolik koník měsíčně potřebuje peněz i času. Zároveň pokud byste zjistili, že na vlastnictví koně z nějakého důvodu nemáte, můžete zařadit bezpečně zpátečku.

Líbí se: 0