Cestování nám pomáhá rozšiřovat obzory, ale i počet koní v chalupě :-)


Cestování nám pomáhá rozšiřovat obzory. Během cest po Evropě se mi podařilo navštívit mnoho stájí, které měli různorodé zázemí pro koně. Ať už to byly přepychové boxy, které měli k dispozici wellness zonu pro koně či obyčejný chlívek, kde koně dřeli hlavou o strop.Cestování nám pomáhá rozšiřovat obzory, ale i počet koní v chalupě :-)

Cestování nám pomáhá rozšiřovat obzory, ale i počet koní v chalupě J

Cestování nám pomáhá rozšiřovat obzory. Během cest po Evropě se mi podařilo navštívit mnoho stájí, které měli různorodé zázemí pro koně. Ať už to byly přepychové boxy, které měli k dispozici wellness zonu pro koně či obyčejný chlívek, kde koně dřeli hlavou o strop.

Tak jak ráda poznávám nová místa a zvyky, tak mnohem radši se pak vracím domů, ke svému koni. Putováním po španělských provinciích jsem viděla možná stovky koní, kteří jsou uvázaní u silnice, u dálnice, v zahradě či na travnatém ostrůvku v rušných ulicích města.

Při představě, že můj kůň je raz dva odvázaný od obyčejného úvaziště, jsem si jen povzdychla. Ve Španělsku ráno koně přivedou na plochu, která je zrovna zelená a večer si ho tam vyzvednou. Nevím, zda je to vděkem, výchovou či štěstím, že to zvíře nepláchne, každopádně jsou tam J.

To samé je i v ježdění, pokud bych měla srovnat sebelíp přiježděného koně, kterého můžu jezdit doma a remontu, která je ve fázi obsedání ve Španělsku, tak vyrovnaností a klidem vyhraje španělská remonta. Časem jsem pochopila, že to je o přístupu i plemeni. Španělští koně jsou sice jako bedna s dynamitem, když si na ně sednete, cítíte ten temperament, který pod vámi bují, ale jejich povaha je taková, že jej dokáží udržet na uzdě. Proto za sebe doufám, že až se jednou budu vracet zase z cest domů, třeba to bude s jedním španělským koníkem v přívěsu. Cestujte, budete si pak vážit všech cest domů, protože zjistíte, že tam je to stejně to nejlepší.

Líbí se: 0