Co dělat když nesedí sedlo?


Každý majitel koně ví, že koupit sedlo, co sedí, je fakt umění. Spousta majitelů kupuje sedlo použité, tzv. z druhé ruky. Vybere na internetu dle fotek a nafocených rozměrů a prostě koupí.Co dělat když nesedí sedlo?

Co dělat když nesedí sedlo?

Každý majitel koně ví, že koupit sedlo, co sedí, je fakt umění. Spousta majitelů kupuje sedlo použité, tzv. z druhé ruky. Vybere na internetu dle fotek a nafocených rozměrů a prostě koupí.

Pokud se trefí, tak je to výhra a může jezdit. Pokud má ovšem smůlu a sedlo nesedí, je nutné situaci řešit. Někoho napadne, tak sedlo jednoduše vrátí no. Ovšem při koupi sedla z druhé ruky je velmi těžké uplatnit možnost vrácení. Pokud se sedlo vrátit nepovede, tak nastává maraton kroků, které musí člověk podstoupit, aby sedlo sedělo.

Krok první, posouzení sedla fyzioterapeutem, který řekne, zda je vůbec šance, aby sedlo koni sedělo a navrhne možné úpravy. Dalším krokem je oslovení sedláře, který sedlo upraví a napasuje přímo na daného koně.

Mnohdy se stane, že stačí sedlo vypodložit korekční dečkou, či beránkem a sedne. Ovšem takové případy jsou často pouze výjimečné.

Pokud tedy vybíráte sedlo pro koně a nemůžete si dovolit sedlo koupit nové, přímo na míru, vždy si domluvte možnost vrácení oproti složené záloze. Sedlo konzultujte s odborníkem. Může se stát, že levné sedlo Vás do budoucna bude stát hodně peněz za pasování a úpravy a v nejhorším případě za účty za chiropraktika, který bude řešit zdravotní problémy způsobené špatně padnoucím sedlem.

Líbí se: 0