Doplňky stravy pro koně, aneb levně a chutně pro Vašeho koně


Určitě přemýšlíte, co byste mohli Vašemu koni dopřát, kromě běžné dávky krmení. Připravili jsme pro Vás pár tipů, kterými lze zpestřit krmnou dávku.Doplňky stravy pro koně, aneb levně a chutně pro Vašeho koně

Doplňky stravy pro koně, aneb levně a chutně pro Vašeho koně

Určitě přemýšlíte, co byste mohli Vašemu koni dopřát, kromě běžné dávky krmení. Připravili jsme pro Vás pár tipů, kterými lze zpestřit krmnou dávku.

·     Sladový květ- energeticky vychází jako ječmen, koním velmi chutná, na trhu je dostupný v granulované formě, která je vhodná předem namočit.

 

·     Melasa- super doplněk krmiva zejména pokud potřebujete koním přidávat vitamíny a koně je nechtějí. Melasa je pro koně sladká a tak ji slupnou raz dva.

 

·     Cukrovarské řízky- doplněk krmiva, který pomáhá zejména špatně krmitelným koním. Důležité je, aby řízky byly před podáním koni namočené. Čím delší doba namáčení, tím lepší.

 

·     Mash – zejména v zimním období jej koně ocení. Instantní krmivo, které se zalije horkou vodou, a když krmivo trochu vychladne, tak je podáváno koni. Napomáhá udržet koně v dobré výživové kondici.

 

·     Pivovarské kvasnice- obsahují vysoký podíl vitamínu B, napomáhají růstu kopytní rohoviny.

Líbí se: 0