Dražby a aukce týraných koní, vysvobození nebo jenom tvrdý obchod?


V loňském roce jsme zaznamenali několik akcí týraných koní, které se řešily odebráním zvířat. Například aukce koní u Rakovníka probíhala přímo na pozemku majitele a někteří kupující si opravdu se zvířaty nebrali servítky. Naháněli je do přepravníku hlava nehlava, hlavně ať je naloženo a jede se.Dražby a aukce týraných koní, vysvobození nebo jenom tvrdý obchod?

Dražby a aukce týraných koní, vysvobození nebo prostě tvrdý obchod?

V loňském roce jsme zaznamenali několik akcí týraných koní, které se řešily odebráním zvířat. Například aukce koní u Rakovníka probíhala přímo na pozemku majitele a někteří kupující si opravdu se zvířaty nebrali servítky. Naháněli je do přepravníku hlava nehlava, hlavně ať je naloženo a jede se.

Podobné záběry se naskytly i při přebírání koní od majitele v jižních Čechách. Vyděšená zvířata byla přeháněna z jednoho výběhu do druhého, z toho pak utekla a vrátila se tam, kde byla zvyklá. Dohady zachránců s majitelem, šílené přejezdy aut ve výběhu. Výkřiky typu, samotné se jí nechce, vezmu k ní ještě jednu. Při sledování těchto záběrů si tak říkám, zda tady jde opravdu ještě o koně.

Nyní jsou zvířata v nabídce k prodeji. Můžete vybírat a nakupovat. My za celou redakci doufáme, že už budou jen v dobrých a klidných rukách. Chtěli bychom na Vás apelovat, a´t už převážíte zvířata ze sebehorších podmínek, snažte se jim tu cestu, co nejméně znepříjemnit. Ta zvířata si mnohdy prošla špatným zacházením a vyděsit je může i sebemenší stres.

Líbí se: 0