Infekční anémie koní a odběry krve?


Nový rok přináší spoustu změn, jednou z nich je i změna platnosti vyšetření odběrů krve pro vyšetření infekční anémie koní. Ovšem ještě není důvod k jásotu.Infekční anémie koní a odběry krve?

Infekční anémie koní a odběry krve?

Nový rok přináší spoustu změn, jednou z nich je i změna platnosti vyšetření odběrů krve pro vyšetření infekční anémie koní. Ovšem ještě není důvod k jásotu.

Stránky Státní veterinární správy informují o tom, že vyšetření krve na infekční anémii koní nesmí být starší než 12 měsíců. Toto pravidlo je zatím stanovené pouze pro přesun koní do hospodářství mimo území kraje.

Majitelé koní, kteří přepravují koně za účelem svodu či účasti na závodech se řídí stále stejnými pravidly jako loňský rok. To znamená 6 měsíců platnosti. V nejbližších dnech by měla Státní veterinární správa vydat bližší informace ohledně koní, kteří jsou přesouváni za účelem účasti na závodech či svodu plemenných zvířat.

Proto pokud někdo tvrdí, že nabere v lednu krev a může jezdit celou sezonu na závodu, tak tomu ještě tak není. A nezapomínejte, neznalost neomlouvá.

Líbí se: 0