Jak předejít kašli a nachlazení u koní?


Každý to již jistě zažil, zvláště u koní, kteří jsou přes den ve výběhu a večer jdou do boxu, se lehce stane to, že kůň přes den na výběhu zmokne, ofoukne a kašel a rýma jsou tu. Pokud chcete svému koni přilepšit a pomoci mu v boji s podzimními virosami, tak máme pro Vás pár osvědčených tipůJak předejít kašli a nachlazení u koní?

Jak předejít kašli a nachlazení u koní?

Každý to již jistě zažil, zvláště u koní, kteří jsou přes den ve výběhu a večer jdou do boxu, se lehce stane to, že kůň přes den na výběhu zmokne, ofoukne a kašel a rýma jsou tu. Pokud chcete svému koni přilepšit a pomoci mu v boji s podzimními virosami, tak máme pro Vás pár osvědčených tipů:

1.     Vitamin C- je vhodné jej koni přidávat do krmiva, neboť tím podpoříte jeho imunitní systém. Tento vitamin není nijak finančně nákladný a koně je velmi dobře přijímají v krmivu.

2.     Bylinné směsi na podporu imunity- někteří majitelé si dokonce bylinky v létě sbírají a sami sušší, ti pohodlnější si mohou hotové směsi zakoupit v jezdeckých potřebách.

3.     Inhalace- inhalací se řeší již vzniklý problém, kdy se u koně projeví při prvních příznacích, jako je kašel, výtok z nozder. Inhalací například eukalyptového oleje, pomáháte koni dostat z těla usazený hlen a usnadnit vykašlávání.

4.     Jitrocelový sirup- působí pozitivně proti kašli a obsahuje vitamin C, zvyšuje obranyschopnost proti virovým infekcím.

5.     MSM (Alavis)- Působí protizánětlivě a zlepšuje fyzickou kondici,  v kombinaci s vitamínem C opět působí na podporu imunitního systému.

Líbí se: 0