Müsli- zázrak po kterém máte svalouše již za 2 týdny


V dnešní době je na trhu řada výrobků pro snadné nasvalení koně. Jsou však všechny smysluplné? Zaujal mne obal krmiva pro koně, který hlásal, že dokáže udržet a zvýšit přírůstek svalové hmoty zejména v oblasti horní linie těla, čili zad.Müsli- zázrak po kterém máte svalouše již za 2 týdny

Müsli- zázrak po kterém máte svalouše již za 2 týdny

 

V dnešní době je na trhu řada výrobků pro snadné nasvalení koně. Jsou však všechny smysluplné? Zaujal mne obal krmiva pro koně, který hlásal, že dokáže udržet a zvýšit přírůstek svalové hmoty zejména v oblasti horní linie těla, čili zad.

Já osobně jsem myslela, že celkové nasvalení koně lze zařídit pouze správnou prací s kombinací vhodného krmiva a doplňků stravy. Když se rozhlédnu po koních kolem mne, tak mi to i moji teorii potvrzuje. Koně, kteří jsou ježděni špatně nebo vůbec, ovšem krmeni spoustou přípravků a doplňků stravy, tak jejich záda opravdu svalstvem neoplývají. Dokonce i můj vlastní kůň trpěl mojí nevědomostí. Celý rok jsem řešila situaci, kdy se mi do rukou dostal koník ze špatných podmínek. Ačkoliv jsem si byla jistá, že se koni dostává veškeré péče a kvalitního krmiva, tak jeho záda vypadala stále bídně. Svalstvo na krku bylo v úplně jiných partiích, než by mělo být. Z této špatné situace mne vyvedl až můj veterinář, který mi doporučil MVDr. Vojáčkovou, která mi s koněm opravdu pomohla. Tato paní doktorka mi koníka chiroprakticky ošetřila a doporučila vhodnou práci. Nutno říci, že po ošetření, se teprve rozběhl běh na dlouhou trať. Kombinace práce na lonži a v sedle. Viditelné výsledky se dostavily zhruba po půl roce. Proto mi přijde úsměvné, že nějaká bašta, dokáže koníka nasvalit v oblasti zad a viditelné výsledky máte již za 2 týdny.

Samozřejmě nepopírám, že krmivo není důležité. Zejména vitamín E a selen hrají důležitou roli ve výživě koní, kteří trpí se svalovými problémy. Jejich absence v krmivu může způsobit vážné problémy – neplodnost, snížená imunita, právě zmíněné onemocnění svalstva.

Proto se dobře zamyslete, za co budete utrácet peníze v koňoshopu, třeba Vašemu koníkovi nechybí odměrka müsli v krmné dávce. Třeba jen stačí dodat koni dostatek sena, potřebné vitaminy a minerály a hlavně mu zajistit správnou práci. Nezapomeňte, že ani Vy, když Vás bolí záda, žádné extra výkony nepředvedete.

Líbí se: 0