Pojištění odpovědnosti pro koně, k ničemu nebo k nezaplacení?


Znáte to, jedete na vyjížďku, a i když se snažíte vyhnout silničním komunikacím, tak občas jinudy cesta nevede. Ačkoliv jdete krokem, tak auta Vás míhají opravdu vysokou rychlostí. Kůň je plaché zvíře a stát se může cokoliv. Některé nehody mohou mít až fatální následky.Pojištění odpovědnosti pro koně, k ničemu nebo k nezaplacení?

Pojištění odpovědnosti pro koně, k ničemu nebo k nezaplacení?

Znáte to, jedete na vyjížďku, a i když se snažíte vyhnout silničním komunikacím, tak občas jinudy cesta nevede. Ačkoliv jdete krokem, tak auta Vás míhají opravdu vysokou rychlostí. Kůň je plaché zvíře a stát se může cokoliv. Některé nehody mohou mít až fatální následky.

Nejčastější jsou nehody jako uražené zrcátko, prokopnuté dveře od auta, odřený lak. Auta zkrátka nejsou nebezpečná jen pro koně, ale i koně pro auta J. A když to odnesou jen plechy, tak je důvod k radosti.

Právě plechy, zrcátka a další jiné věci pak musí samozřejmě majitel koně uhradit. Pokud si koník vybere dražší model auta, tak se může jednat i o částky x desítek tisíc korun, v případě způsobené autonehody jde i o miliony korun. Zvláště, když se bude jednat o nehodu se zraněním.

To už je pak nějaká tisícikoruna za pojištění opravdu banalita. Přesto spousta majitelů koní pojištění nemá. Pak je každý den jednou nohou v kriminále, například když kůň uteče z výběhu, uteče při vyjížďce nebo provede jinou věc.

Proto pokud ještě pojištění nemáte, nečekejte. Platba za pojištění Vám umožní v klidu spát a neděsit se toho, až Vám majitel stáje zavolá, že mu Váš koník ráno očesal zrcátka na jeho Mercedesu J.

Líbí se: 0