Probiotika pro koně, ano nebo ne?


Můžeme podávat probiotika preventivně nebo až při problému?Probiotika pro koně, ano nebo ne?

Probiotika pro koně.

Můžeme podávat probiotika preventivně nebo až při problému? Kůň může dát najevo, že něco potřebuje sám od sebe, ale může problém i skrývat. Majitelé koně mohou zaznamenat, že jejich kůň požírá trus ostatních koní na výběhu. Může mít průjem, špatně žere. Někteří koně nedají najevo nic, ale vidíte, že ubývají na váze. Pokud se vyloučí fyzické onemocnění, tak může být důvodem rozhozená psychika.

Změna ustájení, změna skladby stáda, změna počasí, prostě cokoliv. Kůň může být ve stresu z něčeho, co nám připadá jako banalita. Z toho, že kůň trpí průjmem, se poté může rozjet opravdu závažné onemocnění. Proto podpora zažívání hraje opravdu významnou roli.

Mnoho chovatelů dává probiotika koni preventivně, někteří otálejí a čekají až na problém. Jiní zažívací problémy neřeší vůbec a čekají, až to přejde. Probiotika lze zakoupit od mnoha výrobců, cena se odvýjí od velikosti balení. Nejedná se o opravdu finančně náročný preparát. Pro srovnání trávicího zažívání mnohdy stačí opravdu jedno balení a koník je fit. Proto pokud se Vám u koně něco nezdá, baští bobky souseda na výběhu, zkuste sáhnout po probiotikách, třeba pomohou.

Líbí se: 0