Skladování krmiva v zimě, aneb 5 hvězdných výrobků


Každý to jistě v zimě zažije. Přiveze do stájí drahé krmivo a vymýšlí, kam jej uskladní, aby se k němu nedostaly myši, nenavlhlo a zároveň nezabralo moc místa.Skladování  krmiva v zimě, aneb 5 hvězdných výrobků

Skladování  krmiva v zimě, aneb 5 hvězdných výrobků

Každý to jistě v zimě zažije. Přiveze do stájí drahé krmivo a vymýšlí, kam jej uskladní, aby se k němu nedostaly myši, nenavlhlo a zároveň nezabralo moc místa. Mezi faktory, které nás ovlivňují při výběru vhodného skladovacího systému patří hlavně:

·       Dostatek prostoru

·       Cena skladovacích nádob

·       Mobilita skladovacích nádob

·       Dostupnost na trhu

·       Objem nádoby

Rozhodli jsme se vybrat 5 nejšikovnějších druhů nádob či boxů, do kterých lze krmivo uskladnit. Při výběru jsme brali v potaz veškeré tyto nároky, které řeší každý chovatel. Tady jsou ty, které se nám zdají jako nejlepší varianta řešení.

1.     Box na krmivo pro psy – finančně nenáročné, mnohdy zdarma ke krmivu, lze zakoupit na internetu od lidí, kteří pro ně nemají využití. Dobře uzavíratelné, malých rozměrů, většinou pojme zhruba 10 – 15 kg krmiva.  Cena 0-200,- Kč

2.     Skladovací box dle značky krmiva pro koně – výhoda spočívá v objemu nádoby, neboť je navržena tak, aby se tam vešlo celé balení krmiva, které kupujete. Finanční náročnost průměrná, mnohdy zdarma k nákupu více kusů pytlů krmiva. Výhodu vidíme v mnohdy velmi atraktivním designu obalu, který je pro koňáky více atraktivní než obyčejný barel od psích granulí.  Cena 0-350,- Kč.

3.     Plastová popelnice – za nás absolutní TOP ve výběru skladovacích prostor, neboť je mobilní, díky kolečkům, které má. Nezabere moc místa a dokáže pojmout až 80 kg krmiva, dle velikosti popelnice samozřejmě. Základní velikost pojme zhruba 2 pytle krmiva. Výhodou je, že na víko, lze nalepit přehled krmné dávky koně, která je pěkně přehledná a na očích při každodenním krmení koně. Cena 500-1500,- Kč.

4.     Plastový barel (sud) – opět velmi vhodné pro skladování krmiva, většinou vybaven kvalitním šroubovacím uzávěrem, který zajistí dobrou izolaci a rychlé uzavření  i otevření. Barel zabere taktéž méně místa, ale oproti popelnici není vybaven pojezdem. Cena 350 – 800,- Kč.

5.     Uzavíratelné plastové bedny – na trhu je jich nepřeberné množství, naleznete je například v obchodních řetězcích v oddělení potřeb pro domácnost. Cena se odvíjí od objemu boxu, některé jsou velmi dobře stohovatelné na sebe. Pokud chcete boxy stohovat na sebe, volte otvírání boxů zepředu, takové boxy například nabízí Ikea. Usnadníte si přístup ke krmivu, aniž byste museli složitě boxy přendávat.

Líbí se: 0