Vodění koní do výběhu někdy svádí k porušení pravidel bezpečnosti, aneb 500 kg nepřepereš…


Každému je jasné, že vodění koní do výběhu stojí celkem hodně času a hlavně námahy. Ať už máte sebevíc koní a výběhy sebevíc daleko, nepokoušejte osud a nevoďte koně po dvou. Někteří kaskadéři i po třech, případně vedou jednoho a ostatní vypustí, aby je následovali.Vodění koní do výběhu někdy svádí k porušení pravidel bezpečnosti, aneb 500 kg nepřepereš…

Vodění koní do výběhu někdy svádí k porušení pravidel bezpečnosti, aneb 500 kg nepřepereš…

Každému je jasné, že vodění koní do výběhu stojí celkem hodně času a hlavně námahy. Ať už máte sebevíc koní a výběhy sebevíc daleko, nepokoušejte osud a nevoďte koně po dvou. Někteří kaskadéři i po třech, případně vedou jednoho a ostatní vypustí, aby je následovali.

Ať už manipulujete se svým vlastním koněm či s koněm cizím, například, který je v nájmu, vždy jste jednou nohou v nebezpečí, že Vám kůň zdrhne. Kůň patří mezi zvíře, které stresové situace řeší útěkem. Mnohdy se nedá udržet jeden kůň, který Vás vláčí, popřípadě odloží do bláta a zdrhne. Teď si představte, že máte koně ,,na ruce,, dva. Oba se vzepřou na zadní a vytrhnou se. Nemáte absolutně šanci udělat nic. To, že Vás jen odloží, je ještě super situace, pak se Vám také může stát, že spadnete pod jednoho z nich a ten se po Vás proběhne.

Tím, že Vám koně utečou, nebezpečná situace nekončí. Když je zdrhnutý jeden, většinou se bude držet v blízkosti výběhů s ostatními koňmi. Když Vám zdrhnou dva, troufnou si mnohem dál a je větší šance, že se dál i proběhnou. Například na silnici. Při amoku, který je chytne, mohou například zničit zaparkovaná auta v blízkosti stáje, či způsobit autonehodu.

Pokud Vám uteče kůň vlastní, můžete si nadávat pouze Vy sami, pokud zdrhne kůň nájemní, můžete ještě očekávat vlnu hněvu ze strany majitele, která bude zcela na místě. Ještě pokud zjistí, že při vodění do výběhu jste porušili jednu ze zásadních bezpečnostních opatření při vodění koně do výběhu. Hmotné škody, které kůň způsobí, či ošetření zranění koně se pak samozřejmě povlečou za Vámi.

Ať už spěcháte sebevíc, pospěšte si raději s kydáním či přípravou krmiva, ne s manipulací s živým tvorem.

Líbí se: 0